Blog

Miauczy kotek miau… – Międzynarodowy Dzień Kota

„Miauczy kotek miau, coś Ty kotku chciał? Chciałem ja miseczkę mleczka, bo już pusta ma miseczka…”

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Dachowce czy rasowe to bez znaczenia – wszystkie są uwielbiane przez swoich właścicieli! Najbardziej jednak są uwielbiane przez dzieci. Podczas gdy na co dzień nasi czworonożni towarzysze stronią od zamieszania i wolą chodzić własnymi ścieżkami, tego dnia wyjątkowo znajdowały się w centrum uwagi. Podczas zajęć maluszki dowiedziały się sporo na temat ich wyglądu, odżywiania, potrzeb, zabaw. Krótko mówiąc, wzbogaciły wiedzę na temat tych mruczących czworonogów. Nie obyło się bez ilustracji, książeczek, wierszy, piosenek, ale i bajek np. „ Okocie Filemonie i Bonifacym”. W ciągu dnia przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, wśród których najlepszym zainteresowaniem cieszyło się „Polowanie na myszki”. Nie zabrakło czasu na zajęcia artystyczne – za pomocą różnych technik plastycznych powstały niepowtarzalne prace plastyczne. Kopy tego dnia dominowały we wszystkich grupach przedszkolnych. Nie da się ukryć, że są wyjątkowe i każdy kto dzieli z nimi życie, wie o tym doskonale. Koci dzień jest niezwykły, a do kociego szczęścia potrzebni są przede wszystkim troskliwi opiekunowie. 

Galeria od 2019