Blog

Dzień przyjaźni, szacunku, tolerancji

 

Znalezione obrazy dla zapytania: walentynki

Kolor czerwony – Serduszkowy…Walentynkowy..!

Miniony dzień 14 lutego, jak zwykle w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowo. Przewodnim kolorem tego dnia był kolor czerwony – nazwany przez dzieci „serduszkowy”. Niemalże codziennie przekonujemy się, jak ważną rolę w życiu człowieka ( również tego małego ) odgrywają wartości: tolerancja, przyjaźń, szacunek, życzliwość, lojalność, miłość… Obchody „Walentynek” były świetna okazją, aby udowodnić, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy narodowość, każdy człowiek – dorosły i dziecko – mają prawo do szczęścia. Każdy zasługuje na szacunek, życzliwość, wsparcie, zrozumienie, pomoc. W naszym przedszkolu, do którego uczęszczają także dzieci niepełnosprawne, są to tym bardziej szczególnie ważne priorytety.  Dzieci wiedzą już od najmłodszych lat co to jest przyjaźń i na czym ona polega. Począwszy od grupy najmłodszej, aż po starszaki, uczymy się każdego dnia powitania od rana, wzajemnej i zgodnej zabawy w ciągu dnia, pożegnania podczas rozstania i rozchodzenia się do domów rodzinnych. W czasie pobytu w przedszkolu zwracamy uwagę na wzmacnianie pozytywnych relacji, wzajemne wzbogacanie doświadczeń i pokonywanie trudności oraz poczucie wspólnoty. Wspólna zabawa i nauka łączy pokolenia. Dzień serduszkowy przekonał nas wszystkich po raz kolejny, że stanowimy jedność, a poprzez okazywane serce, dobro i życzliwość tworzymy ciepłą i serdeczną atmosferę. Przedszkolna zabawa na co dzień i od święta jednoczy dzieci – przyjaciół, niech każdy o tym pamięta!

Znalezione obrazy dla zapytania: walentynki

Galeria od 2019