Blog

Telefon z Urzędu Gminy – MIKOŁAJ JEDZIE DO PRZEDSZKOLA

Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem. Byłem bardzo grzeczny, bardzo się starałem.”

Grudzień to miesiąc wyjątkowy, choć zimny, to bardzo ciepły. Wiemy wszyscy, że grudniowy czas jest ulubiony przez wszystkie dzieci. W przedszkolu dużo się dzieje – przygotowujemy się do świąt, poznajemy polskie tradycje związane z ich obchodami, śpiewamy świąteczne piosenki i kolędy, organizujemy wigilię, składamy sobie życzenia, przygotowujemy upominki dla rodziców. Jest to bardzo przyjemny i niepowtarzalny czas. Towarzyszy nam serdeczna i niezwykle przyjemna atmosfera. W zabieganiu przedświątecznym, w zapracowaniu podczas wykonywania dekoracji świątecznych i przygotowywania kartek z życzeniami, nie zapominamy o strojeniu zielonego drzewka. Wydaje się, że to właśnie choinka jest bardzo oczekiwana przez wszystkie dzieci. Zapewne, ale w ogromnym napięciu wszystkie dzieci czekają na odwiedziny pewnego gościa. Tym razem, pojawił się w naszym przedszkolu zupełnie niespodziewanie. Dostaliśmy informację z Urzędu Gminy, że mamy go oczekiwać. Zaraz potem, usłyszeliśmy, jak się zbliża. Przyjechał, pomimo braku śniegu dotarł do naszego przedszkola przed południem. Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami i śnieżynkami odwiedził nas 4 grudnia. Powitaliśmy go przed przedszkolem piosenką świąteczną i brawami. Zasłużył na to, ponieważ przywiózł nam prezenty. Pięknie udekorowane skrzynki z jabłuszkami i pomarańczami, Mikołaj wręczył wychowawcom. Potem chwilę porozmawiał z dziećmi i złożył wszystkim życzenia świąteczne. My, w podziękowaniu przygotowaliśmy słodki poczęstunek na wynos. Dziękujemy Mikołaju!

Galeria od 2019