Blog

Mój przyjaciel MIŚ – ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Mimo coraz to bardziej nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Duże i małe, kolorowe i białe, mięciutkie i puchate – to właśnie one. Któż z nas dorosłych, nie miał w dzieciństwie tej wyjątkowej zabawki – przytulanki?! O ważności misia i jego znaczącej roli w życiu każdego dziecka świadczą choćby piosenki, które śpiewamy we wszystkich niemalże przedszkolach, a nawet w domach. Tak zapadają w pamięci, że z łatwością je nucimy i często do nich wracamy. Możemy je wymieniać bez liku – „Pluszowy miś”, „Jada, jadą misie”, „Żyły w lesie małe misie” i wiele innych. Warto także wspomnieć o bajkach, w których główne role odgrywają właśnie misie. Nie sposób zliczyć tych, które bliskie są sercu naszych maluszków. Uwielbiają one Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Colargola, ale także Misie i Maszę. Dzień z misiami przeniósł przedszkolaki do płynącej miodem” Misiowej Krainy”, a nas dorosłych do czasów dzieciństwa. Dzieci poznały historię pluszowego misia, który od wielu lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Miały też okazję opowiadać o misiach – rozpoznawać ich wygląd, kolor, wielkość. Oczywiście nie obyło się bez wspólnej zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także wielu innych zabaw ruchowych przy znanych piosenkach. Dzieci brały także udział w misiowym quizie i rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe. Wiele przyjemności sprawiły im także działania plastyczne. Wykonane za pomocą pomysłowych technik plastycznych misie były wesołe, kolorowe, a przede wszystkim przesympatyczne i wyglądały jak prawdziwe.. Dzień upłynął w atmosferze radości czerpanej ze wspólnej zabawy z ulubionym pluszowym przyjacielem. Były też misiowe ciasteczka, był miód, ale i misIowe torty, którymi dzieci zajadały się z ogromnym apetytem. Wspólnemu spotkaniu dzieci z misiami towarzyszyły także książeczki. Z uwagą i w ogromnym skupieniu słuchały bajek i opowiadań o przygodach Gumisiów czy Kubusia Puchatka. Podsumowaniem tego dnia były pamiątkowe zdjęcia z wykorzystaniem przygotowanej przez nauczycieli Misiowej Foto-Budki. Zdjęcia wywołały wiele emocji, ale i śmiechu było sporo. Każdy maluszek chciał mieć tę niepowtarzalną fotografię. Warto było przenieść się na chwilę do Misiowej Krainy. Polecamy wszystkim, bo pamiętajmy:

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Galeria od 2019