Blog

CZARY MARY czyli ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Święty Andrzej ukaże, co Ci los przyniesie w darze...- tymi słowami rozpoczęła się w Przedszkolu w Buczu zabawa związana z tradycją zwaną ANDRZEJKAMI. Tego dnia było naprawdę wyjątkowo, można powiedzieć – magicznie. Wróżby, tańce, zabawy, nastrojowa muzyka, czarodziejskie dekoracje – to wszystko wprowadziło nasze przedszkolaki w świat magii i czarów. Andrzejkową atmosferę dopełniły barwne i pomysłowe stroje, w które przebrały się dzieci. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, czarownic i czarodziejów oraz innych bajkowych postaci. Każda wyjątkowa i niepowtarzalna. Wszyscy chętnie zmierzyli się z wyzwaniem, jakim okazały się wróżby. Każdy chciał wziąć w nich udział – „Magiczna kostka”, „Tajemnicza butelka”, „Wędrujące buty”, „Mówiące serca”. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, co czeka je w niedalekiej lub bardzo odległej przyszłości. Wszystko to przeplatane tańcem i zabawą. Do tego wiele konkursów – balony, gazety, krzesełka i inne rekwizyty. Nie obyło się bez dyskotekowej muzyki, która rozbrzmiewała w całym przedszkolu. Wreszcie, przyszedł czas na lanie wosku, czyli niezwykła okazją do kreatywnego działania i rozbudzania wyobraźni dziecięcej. Mamy świadomość, że Andrzejki, to przede wszystkim poznawanie tradycji, wspólna zabawa oraz integracja. Tego dnia, poprzez różnorodne formy aktywności dziecięcej, twórcze działanie i zabawę, przedszkolaki dały upust swej energii. Doświadczyły wielu pozytywnych emocji i wrażeń oraz wzbogaciły swoje doświadczenia. Organizowanie takich spotkań integracyjnych jest częścią działań wychowawczo-edukacyjnych w naszym przedszkolu. Tworzenie atmosfery przyjemności, zadowolenia i wzajemnego bezpiecznego współdziałania w zabawie jest kluczowym elementem pracy z małymi dziećmi. Zatem, warto pielęgnować tradycje i czerpać z nich radość. Czy spełnią się wróżby? Tego nie wiemy, przyszłość pokaże. Wiemy na pewno, że to był naprawdę magiczny dzień.

Galeria od 2019