Blog

Kalendarium listopadowe

Od początku września minęło już troszkę czasu. Niedawno witaliśmy dzieci w progach naszego przedszkola, a tymczasem zawitał już do nas listopad w jesiennej odsłonie. Choć pogoda za oknem nie zawsze nastraja pozytywnie – coraz więcej dni pochmurnych i chłodnych – w przedszkolu nie ma czasu na nudę, zawsze dopisuje nam humor i jest dużo do zrobienia. Mamy wiele pomysłów, ciekawych zadań do wykonania, interesujących propozycji do zrealizowania. Przedstawiamy niektóre działania listopadowe:

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, ŚREDNIAKA I STARSZAKA:                                                                                                                                                                                                              Grupa I – wtorek 12.11.2020 r. o godz. 9.30.

Grupa IV – wtorek 12.11.2020 r. o godz. 10.30

Grupa III – piątek 13.11.2020 r. o godz. 9.30.

Grupa IV – piątek 13.11.2020 r. o godz. 10.30

Pasowanie odbędzie się na terenie przedszkola – w salach przedszkolnych. Dzieci będą prezentowały swoje umiejętności i wiadomości przed obecnymi gośćmi – pracownikami przedszkola.

W wyżej wymienionych dniach, podczas uroczystości, obowiązuje strój galowy dla dzieci uczestniczących w Pasowaniu.

DZIEŃ PATRIOTYCZNY:

Grupa II i III – wtorek 10.11.2020 r. o godz. 11.11.

Grupa  I i IV– czwartek 12.11.2020 r. o godz. 11.11.

W tych dniach w poszczególnych grupach dzieci obowiązuje strój galowy (odświętny). W ramach akcji „Szkoła do hymnu” będziemy śpiewać hymn oraz obejrzymy w formie on-line „Koncert Patriotyczny” przygotowany dla przedszkolaków.

BAL POSTACI BAJKOWYCH:

Dnia 16.11.2020 r. – w poniedziałek – organizujemy we wszystkich grupach przedszkolnych balik, na który zapraszamy postacie bajkowe. Zachęcamy nasze przedszkolaki do udziału. Obowiązuje przebranie za wybraną przez siebie postać z bajki. Zwracamy się z ogromną prośbą do Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci. Z góry serdecznie dziękujemy.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA:

W środę 25.11.2020 r. obchodzimy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Będziemy rozmawiać o misiach, o bajkach , w których występują misie. Przypomnimy sobie też, jak nazywają się popularne misie – Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Coralgol, Gumisie czy Troskliwe misie. Będą zabawy przy muzyce, zagadki, piosenki oraz słodki poczęstunek – MISIOWY TORT. Wiedzą o tym dzieci i dorośli: Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!

PIECZENIE ROGALI:

W czwartek 26.11.2020 r. odbędą się w przedszkolu zajęcia kulinarne.  Zarówno maluszki, jak i dzieci starsze będą uczestniczyć w pieczeniu rogali. Działania będą miały miejsce w salach przedszkolnych pod okiem wychowawców, opiekunów i pracowników przedszkola.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE:

W piątek 27.11.2020 r. organizujemy w przedszkolu tradycyjne „Andrzejki” – wróżby, lanie wosku, zabawy ruchowe i taneczne, konkurencje sportowe…itp.

Będzie się działo! Choć za oknem plucha jesienna i deszcz pada, w przedszkolu zawsze słonecznie i radosna jest nasza gromada!