Blog

Idzie, idzie PANI JESIEŃ…

„Idzie drogą Pani Jesień, kosz z darami do nas niesie…”23 września dotarła do przedszkola jesienna pora roku. Na jej czele Pani Jesień, którą wszyscy radośnie powitali. Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach kolor zielony, czerwony, żółty, ale i brązowy czy pomarańczowy. Trudno w to uwierzyć, ale Pani Jesień odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne. W każdej grupie bawiła się z dziećmi, zachęcała do tańca i rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku. Nadmienić trzeba, że nie obyło się bez matematyki, bo liczenie liści, rozpoznawanie ich kształtów i nazywanie kolorów, to przecież matematyka. Przedszkolaki uwielbiają liczyć, lubią tez tańczyć i śpiewać, przygrywając rytmicznie na instrumentach. Tego dnia wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały dary jesieni oraz możliwości jesiennej aury. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o właściwym ubraniu, ale też, o odpowiednim zadbaniu o swoje zdrowie. W natłoku zabawy z wirującymi listeczkami, nadszedł czas na pracę plastyczną. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie jesiennych przepasek – wianuszków. Kiedy już były gotowe, przedszkolaki nałożyły je na głowę i powędrowały w małych grupkach na spacer, by szukać oznak jesieni, by powitać Panią Jesień. Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna, że wniesie w nasze życie przedszkolne wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, dostarczy wielu ciekawych darów i skarbów. 

Galeria od 2019