Blog

DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

W minionym tygodniu obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień był wyjątkowy i troszkę inny, niż zwykle. Na pewno zastanawiające jest, jak przebiegał i co nowego wniósł w życie przedszkolaków. Naszym celem ukierunkowanym na zadania było rozbudzanie kreatywności, aktywności twórczej, pomysłowości, a przede wszystkim zachęcanie wszystkich do podejmowania działania, inicjatywy – po prostu tworzenia. Dzień KROPKI, to dzień odwagi, wiary we własne możliwości, rozumienia swojej wartości poprzez odpowiednie zabawy. Wtorek 15 września wypełniony był kolorowymi kropkami. Pojawiały się wszędzie- w sali, w szatni, w łazience, a także na naszych ubraniach. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola zaangażowali się w zabawę. Nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych przedstawiali genezę – charakterystykę i znaczenie tego dnia. Z ogromną uwagą przedszkolaki słuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym maluchom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe! Na uwagę zasługuje fakt, że tego dnia kropki zauważaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej wcale ich nie dostrzegaliśmy. Czasem przecież nawet nie zwracaliśmy na nie uwagę. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia przedszkolaki, poza liczeniem kropek, wykonały także prace plastyczne z kropką w roli głównej. Ponadto, ozdabiali teren wokół przedszkola kredowymi kropkami! Wszędzie było, można rzec -„kropkowo” – kolorowo i radośnie, o czym przekonuje nas galeria zdjęć!

Galeria od 2019