Blog

Tęczowe galaretki czyli prawdziwa pychotka!

Dzieci i dorośli wiedzą, że dania z galaretki to prawdziwa feeria barw, smaków i niezwykłych pomysłów! Czerwone, żółte, zielone, pomarańczowe – prawdziwa tęcza! Galaretka, to przede wszystkim przysmak, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Jedni kochają galaretkę we wszystkich postaciach, inni wzdrygają się na samą myśl o trzęsącej się konsystencji. Można spotkać się z przekonaniem, że galaretka należy do zdrowszych deserów, ponieważ jest cennym źródłem kolagenu, a na dodatek nie obciąża dziennego bilansu kalorycznego. Taką tematykę realizowały dzieci podczas pobytu w Przedszkolu w Buczu. Maluszki dowiedziały się, jak przyrządza się ten smakołyk, a na dodatek samodzielnie mogły go przygotować. Jakkolwiek to zabrzmi, prawdą jest, że dzieci galaretkę uwielbiają, dlatego właśnie w naszym przedszkolu postanowiliśmy sprawić maluchom przyjemność i przygotować kolorowe – tęczowe galaretki. Każdy sam dla siebie przygotowywał galaretkę – wybierał jej kolor i smak. Nie da się ukryć, że poza niesamowitymi emocjami, które towarzyszyły przedszkolakom, w sali przedszkolnej zrobiło się bardzo przyjemnie i kolorowo! Takie zajęcia kulinarne nauczyły dzieci zachowania porządku i higieny, rozwinęły ich aktywność oraz pobudziły do działania. Ponadto, poprzez własną pracę podniosły poczucie własnej wartości. To był także wspólny czas spędzony w atmosferze współpracy i współdziałania. Taka przekąska w upalne dni jest godna polecenia !

Galeria od 2019