Blog

Muffinki czekoladowe czyli kwestia smaku…

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu nie brakowało rozrywek. Oprócz działań plastycznych, zabaw ruchowych czy gier sportowych na świeżym powietrzu, miały także miejsce prace kulinarne. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przedszkolaki uczestniczyły w przygotowywaniu pysznych babeczek tzw. muffinek. Przepis był sprawdzony, super szybki i niewątpliwie – najlepszy. Pod okiem nauczyciela i personelu pomocniczego – także pani kucharki – dzieci przygotowały mięsiste ciasto z dodatkiem kawałków czekolady. To były wyjątkowe wypieki – każdy zrobił muffinkę dla siebie. Wszystkie smakowały wybornie. Poniżej przepis – polecamy!
Najlepsze muffiny czekoladowe z kawałkami czekolady:
 1. 150 g masła.
 2. 150 g czekolady (dowolnej, deserowej, mlecznej, białej lub gorzkiej)
 3. 300 g mąki.
 4. 2 łyżeczki proszku do pieczenia.
 5. 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej.
 6. 2 łyżki kakao.
 7. 1 łyżka kawy zbożowej lub kakao.
 8. 1 szklanka (190 g) cukru.
 9. 1 łyżka cukru waniliowego.
 10. 2 duże jajka.
 11. 170 ml mleka.

PRZYGOTOWANIE:

 • Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Masło roztopić i ostudzić. Czekoladę pokroić na kawałeczki.

 • Mąkę przesiać do miski razem z proszkiem do pieczenia, sodą, kakao, kawą zbożową. Jeszcze raz przesiać w celu dokładnego wymieszania składników. Dodać cukier, cukier wanilinowy, wymieszać, odstawić.

 • Jajka rozmiksować w drugiej misce razem z mlekiem i ekstraktem z wanilii (jeśli nie używaliśmy cukru wanilinowego).

 • Teraz wszystkie składniki delikatnie łączymy za pomocą łyżki: do sypkich, przesianych składników dodajemy masę jajeczną i kilkakrotnie delikatnie mieszamy łyżką, dodajemy roztopione masło a za chwilę posiekaną czekoladę. Mieszamy krótko (3 – 4 ruchy łyżką), ciasto ma być lekko grudkowate, ale surowa mąka nie powinna być widoczna.

 • Masę wyłożyć do papilotek umieszczonych w formie na muffiny i wstawić do piekarnika. Piec przez około 25 minut, do czasu aż muffiny urosną, na wierzchu utworzy się skorupka a wetknięty patyczek będzie suchy.

SMACZNEGO!!

Galeria od 2019