Blog

Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT..!

Przez cały tydzień, nasze przedszkolaki podejmowały szereg proponowanych działań związanych z ekologią. Wszystko po to, by wspólnie przygotować się do ważnego dnia, to znaczy do obchodów DNIA ZIEMI przypadającego 22 kwietnia. Przedsięwzięcie, przede wszystkim miało na celu, uświadomić dzieciom ważne znaczenie środowiska, przypomnieć jak istotne są jego wartości, jak trzeba dbać o jego bogactwo, ponieważ my wszyscy w tym środowisku funkcjonujemy, rozwijamy się, żyjemy. Jedną z propozycji, było przygotowanie ekologicznego stroju – przebrania, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów wtórnych. Zdjęcia, na których przedszkolaki prezentują ekologiczną „modę” są niepowtarzalne. Górę wzięła pomysłowość i kreatywność dzieci i rodziców. Mamy też ogromną nadzieję, że wspólnie z rodzicami przygotowywane hasła promujące ekologię, na długo pozostaną w świadomości i będą mottem dnia codziennego i funkcjonowania w dbałości o dobro wspólne – ŚRODOWISKO! Na uwagę zasługują także eksperymenty, których nie zabrakło w naszym ekologicznym tygodniu – na przykład badanie właściwości wody. To był fajny tydzień, ciekawy temat i pomysłowe działania. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i chęć udziału w zabawach. Wszystkie efekty ekologicznych działań można podziwiać w przedszkolnej galerii. Zapraszamy!

Galeria od 2019