Blog

MOJA RODZINA – mój świat..!

Cytaty Naklejki na ścianę Napisy ścienne RODZINA 7383982168 ...

Przed nami kolejne podsumowanie tygodnia – tak bardzo wyjątkowego i ważnego – „Rodzina to skarb”. Temat rodziny poruszamy w przedszkolu kilka razy w roku, można powiedzieć wielokrotnie, a nawet systematycznie. Zbliżający się Dzień Mamy to tak naprawdę świetny moment, aby ukazać dzieciom, że RODZINA jest najważniejsza. Wszystkie formy i rodzaje aktywności, jakie w ostatnim tygodniu były podejmowane przez nasze przedszkolaki dotyczyły właśnie tej szczególnej rodzinnej tematyki. Dzieci obejrzały filmik pt. „Moja rodzina”, autorstwa Przedszkole Profesora Szymona, poprzez który poznały znaczenie tego terminu, wzbogaciły zasób słownictwa i rozumienia wielu pojęć (rodzina, rodzeństwo, bliscy, krewni), utrwaliły imiona najbliższych członków rodziny. Ciekawą propozycją, było także stworzenie drzewa genealogicznego. Poza tym, przedszkolaki wybrały się na majowy rodzinny spacer. Warto dodać, że podczas wyprawy w swoje ulubione miejsce obserwowały napotkane osoby (rodziny) i próbowały odpowiedzieć na pytanie po czym można poznać, że dana grupa osób to rodzina? Dzieci wykonały także piękne zdjęcia selfie pod tytułem „TU i teraz – tylko dla siebie”. W trakcie zabaw, wysłuchały wraz z rodzicami piosenki ZoZi „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!”, a następnie, pełne pozytywnych wrażeń i emocji, chętnie wykonywały laurki dla swoich najbliższych! Nie zabrakło też zajęć ruchowych i ulubionych masażyków z udziałem rodziców. Przedszkolaki mają świadomość, że w życiu każdego – dziecka i dorosłego – najważniejsza jest rodzina. Jesteśmy po to, by pielęgnować szacunek do różnych wartości. Jedną z nich jest właśnie RODZINA. To był tydzień pełen rodzinnych wrażeń. Dziękujemy i zapraszamy do galerii.

Co to jest tradycyjna rodzina - Wiadomości

Galeria od 2019