Blog

MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION

W minionym tygodniu, nasze przedszkolaki realizowały proponowane zadania dotyczące swojej miejscowości i regionu. Dzieci wraz z rodzicami podejmowały różne działania edukacyjne,  które pobudzały ich kreatywność, pozwoliły dostrzec piękno miejsca, w którym mieszkają. Miejscach bliskich ich sercu. Jedną z propozycji, było przygotowanie przewodnika po miejscowości, w której mieszkają lub ilustracji przedstawiającej miejsce, które warto zobaczyć. Działania twórcze i kreatywne polegały również na narysowaniu domku, z pomocą edukacyjnego wierszyka. Największe zainteresowanie wzbudził pomysł makiety wsi w której mieszkają. Istotne jest, że miejsce w którym mieszkamy i żyjemy to nie tylko budynki, ale piękna przyroda, dlatego też dzieci podczas spacerów z rodzicami odkryły wiele przepięknych drzew o ciekawych kształtach. Poza tym, nie zabrakło czasu na zabawy matematyczne – porównywanie, nazywanie figur geometrycznych, czy też zabawy ruchowe. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami bardzo aktywnie uczestniczyły w proponowanych zadaniach, o czym świadczą prace w naszej galerii, do której bardzo serdecznie zapraszamy.

Galeria od 2019