Blog

DRZEWA TO NASI PRZYJACIELE!

W ostatnim czasie, w towarzystwie słonecznej pogody, przedszkolaki wspólnie z rodzicami chętnie wybierały się na spacery. Towarzyszyły im liczne „odkrycia” – piękne drzewa zwracające na siebie uwagę swoim wyglądem, kształtem czy wielkością. Podczas spacerów dzieci chętnie fotografowały spotkane okazy, co wzbogaciło naszą przedszkolną galerię. Przedszkolaki zainspirowane pięknem otaczającej przyrody, przygotowały własną kompozycję drzewa. Do tego celu wykorzystały dary natury zebrane podczas spacerów, czy znalezione na podwórkach i w ogródkach, tj. kora, gałęzie, kamienie, liście, itp. Układając kompozycję dzieci zwróciły uwagę na wszystkie elementy budowy drzewa, dokładnie je zaznaczając. Warto tutaj podkreślić ważną rolę drzew, jaką pełnią w naszym środowisku. Pobyt na świeżym powietrzu, to właśnie możliwość korzystania z darów jakie dają nam drzewa –m.in. produkują dla nas tlen, latem dają nam cień oraz oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Wszystkie przedszkolaki o tym pamiętają i o drzewa dbają! Zapraszamy do galerii.

Galeria od 2019