Blog

Wiosna w domu czyli zakładamy wiosenną hodowlę…

Piękna wiosna powoli budzi do życia wszystko wokół nas – kwiaty rozkwitają, drzewa i trawy się zielenią, ptaki pięknie i coraz głośniej śpiewają. Zatem, to właściwa pora i dobry czas, aby nasze przedszkolaki założyły wiosenną hodowlę np. w zaciszu domowym, na przyokiennych parapetach. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliżają się radosne Święta Wielkanocne, a przecież zajączek, baranek i kurczaczek uwielbiają brykać po zielonej trawce! Przedszkolaki lubią takie wyzwania i dlatego bardzo chętnie zabrały się do pracy. Podjęły działania i zaraz potem w wiosennych hodowlach pojawiła się rzeżucha, cebula czy nawet owies. Dzieci systematycznie dbają o swoje hodowle pamiętając o tym, czego potrzebują do wzrostu. Mamy nadzieję, że równie chętnie i ze smakiem skosztują szczypiorku i rzeżuchy, do czego serdecznie zachęcamy. Efekty wiosennych hodowli można podziwiać w przedszkolnej galerii.

Galeria od 2019