Blog

Wielkanocne zwyczaje – pisanki, kurczaczki, zajączki…

Okres przygotowań do świąt upłynął nam, a przede wszystkim przedszkolakom w tym roku trochę inaczej… Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, nie było może aż tak wesoło i radośnie jak zwykle, ale na pewno bardzo pracowicie. Wszystkie chętne dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami, czy też starszym rodzeństwem, realizowały proponowane zadania dotyczące tradycji i świątecznych zwyczajów. Przez cały tydzień nasze maluchy podejmowały różne działania, które pobudzały ich kreatywność, ale i wdrażały do rozumienia wartości świątecznych zwyczajów. Na początku były eksperymenty z jajkiem – i tutaj należą się wielkie brawa dla małych odkrywców, albowiem wszystkim udało się zamienić jajko w mięciutką piłeczkę. Działania twórcze i kreatywne polegały na odrysowywaniu dziecięcych rączek, z których w kolejnym etapie powstały cudne stada zajączków. Natomiast, przy pomocy krasnala Tadzia, przedszkolaki narysowały śliczne kurczaczki. Istotne jest, że dzieci odkryły także sposób farbowania jajek. Poza tym, nie zabrakło czasu na zabawy matematyczne – przeliczanie i segregowanie, czy tez zabawy ruchowe. Na zakończenie ogromnego zaangażowania i wysiłku wszyscy zasłużyli na niespodziankę-nagrodę. Dostarczył ją niezawodny wielkanocny zajączek. Brawo przedszkolaki! Wszystkie działania podejmowane przez dzieci i ich rodziców można podejrzeć w wielkanocnej galerii.

Galeria od 2019