Tęczowy dzień !!!

SBM Tęcza

W miniony piątek, tj. 03.04.2020 r. obchodziliśmy „Dzień tęczy”. Każdy na pewno wielokrotnie miał okazję podziwiać to zjawisko na niebie. Kolorowy łuk bardzo podoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Przedszkolaki wiedzą też, że tęczę możemy zobaczyć wtedy, kiedy świeci słonce i jednocześnie pada deszcz. W tym dniu dzieci otrzymały propozycję ciekawego działania. Poprosiliśmy, aby najpierw odsłuchały opowiadania Anety Konefał pt. „Mały miś i pomocne dłonie”, a potem zastanowiły się, co dobrego możemy zrobić dla bliskiej osoby, której dawno nie widzieliśmy? Pomysłów jest przecież wiele…! Może zadzwonić do niej? A może narysować coś miłego? Coś miłego i radosnego to TĘCZA! O niej też była piosenka pt. „Tęcza cza, cza…”, którą przedszkolaki wysłuchały, a następnie pełne inspiracji pozytywnych wrażeń wykonały zrobiły pomysłowe prace plastyczne, na których królowała tęcza. Różnorodność technik plastycznych i wykorzystanych materiałów sprawiła, że prace były bardzo radosne. Przede wszystkich widoczne były na nich barwy tęczy. Dziękujemy za zaangażowanie. To był wyjątkowo kolorowy i udany dzień, o czym świadczą dzieła najmłodszych. Zapraszamy do galerii.

Galeria od 2019