MALI PRZEDSIĘBIORCY

Grupa IV – Pszczółki | Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 36

Święta minęły szybko i nadszedł czas, by zająć się realizacją kolejnego, już 8 Modułu Projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury, którego autorką jest Misiowa Mama- Pani Aneta Konefał. Razem z Misiem dzieci zamieniły się w małych przedsiębiorców i poprzez różnorodność zabaw poznawały znaczenie i historię pieniędzy, oraz ich wartość. W tym module największą radość i przyjemność sprawiła wszystkim przedszkolakom możliwość zaprojektowania własnego banknotu, a także metoda frottage, czyli odrysowywania monet. Ogromne emocje w wielu domach wzbudziła wspólna zabawa w sklep i możliwość odgrywania ról sprzedawcy lub klienta we własnym „domowym sklepie”. Od dawna wiemy, że jest to dla dzieci najfajniejsza zabawa twórcza, która rozwija ich aktywność, wyobraźnię, ale również wpływa na umiejętność wzajemnej komunikacji . Jednak podsumowanie projektu było wyjątkowe i można śmiało powiedzieć, że przeszło oczekiwania wszystkich, okazało się bowiem, że najwartościowsze w naszym życiu jest wszystko to, czego nie możemy kupić za pieniądze! Dzieci mają świadomość, że wszelkie dobra materialne nie mogą równać się z wartością Rodziny, wspólnej zabawy, miłości i radości przebywania ze sobą! Wiedzą, że w naszym życiu liczy się człowiek, szacunek i przyjaźń. W związku z tym, okazało się, że jesteśmy najbogatszymi ludźmi na świecie, którzy oprócz zdrowia i rodziny niczego więcej do szczęścia nie potrzebują.

W tym trudnym czasie, kiedy zmagamy się z koronawirusem, życzymy Wam wszystkim, kochani – dzieciom, rodzicom, rodzinom, bliskim, znajomym i całej społeczności – Dużo Zdrowia!!!

Galeria od 2019