Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Świecili Na Niebiesko dla Autyzmu - Morąg

W tym dniu wyrażając solidarność z osobami autystycznymi nasze przedszkolaki  wspólnie z rodzinami przyłączyły się do akcji „Świecimy na niebiesko”, której celem jest przede wszystkim, zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z tym zaburzeniem oraz ich najbliżsi. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki w tym dniu założyły ubrania w kolorze niebieskim. Ponadto, wykonały zadanie matematyczne, które polegało na przeliczaniu określonych przedmiotów wokół siebie -w swoim domu – i rysowaniu niebieskich figur geometrycznych w ilości adekwatnej do liczby przedmiotów.  Mamy nadzieję, że upamiętnianie Dnia Autyzmu wśród lokalnej społeczności przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat „bycia innym”i wpłynie korzystnie na akceptację dzieci i osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Gorące podziękowania dla wszystkich dzieci i rodziców zaangażowanych w tegoroczną akcję “Świecimy na niebiesko”. Zapraszamy do wyjątkowej przedszkolnej galerii.

Galeria od 2019