Blog

W świecie dinozaurów, czyli Dzień Dinozaura w przedszkolu

Dinozaury, to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. W minionym miesiącu, a dokładnie 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność zorganizowaliśmy w przedszkolu nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Wśród działań podejmowanych w tym dniu były zabawy w paleontologów, co rozbudziło w dzieciach fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych dawniej zdarzeń. Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem planszy, książek, historyjek obrazkowych czy zdjęć,  zachęcały również do poznawania  sposobu narodzin oraz wyginięcia dinozaurów z naszej planety. Odbyły się też zabawy odkrywczo-badawcze – z wykorzystaniem sody oczyszczonej, octu oraz lodu.  Najbardziej zainteresowały nasze przedszkolaki zabawy w paleontologa czyli wykopywanie z piasku ,,szkieletów dinozaurów”, co przysporzyło dzieciom wiele emocji i pozytywnych przeżyć. Przy tej okazji mieliśmy możliwość utrwalania pojęć matematycznych – umiejętność przeliczania, porównywania wyglądu, określania wielkości dinozaurów, segregowania wg określonej cechy. Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem klamerek. Dzień Dinozaura upłynął  na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu,  ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

Galeria od 2019