Blog

Gdzie Jesteś Wiosno? – czyli szukamy wiosny w ogrodzie…

Czy wiosna, którą niedawno powitaliśmy zajrzała już do naszych ogrodów? Czy można tam znaleźć jej oznaki czy ślady? Zastanawialiśmy się, czy dzieci przedszkolne znają odpowiedź na te pytania… Na potwierdzenie nie trzeba było jednak długo czekać. Nasze przedszkolaki podjęły działania badawcze – udały się do ogrodu i same sprawdziły, a następnie wszystkim obwieściły – WIOSNA JEST W OGRODZIE! Potwierdziły nam, że w przydomowych ogrodach jest mnóstwo oznak wiosny. Dowodem na to są fotografie wykonane przez dzieci z pomocą i zaangażowaniem rodziców. Na zdjęciach można zauważyć pierwsze wiosenne kwiaty, np.: bratki, fiołki, stokrotki, żonkile, kwitnące krzewy oraz pierwsze wiosenne prace wykonywane w ogródkach. Da się na nich również dostrzec wiosenną aurę z promieniami słońca w tle. Oznacza to, że jednogłośnie możemy stwierdzić, iż wiosna zagościła już u nas na dobre. Cieszymy się bardzo, że przedszkolaki zaangażowały się w fotografowanie otaczającej wiosny – tym razem w ogrodzie. Bardzo dziękujemy za udział w proponowanych działaniach. Zapraszamy zatem do ogrodu, poprzez wiosenną galerię zdjęć.

Galeria od 2019