Blog

„Czytające przedszkolaki” – książka moim przyjacielem

Nasze przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Wokół tego projektu dzieje się wiele ciekawych rzeczy – skupia on na sobie dużo kreatywnych działań. Jednak główną ideą, która przyświeca całemu przedsięwzięciu, jest czytanie dzieciom bajek w towarzystwie pluszowego misia. W przedszkolu czytanie bajek ma miejsce każdego dnia. Czytają dzieciom przeważnie nauczyciele, ale i zaproszeni do nas goście – najczęściej, są to rodzice naszych przedszkolaków. Jedno z zadań zawartych w projekcie brzmi „Czytające przedszkolaki”- to znaczy, że dzieci zabierają grupowego pluszowego misia wraz z przygotowanym dzienniczkiem do domu i wspólnie z rodzicami czytają bajkę, a następnie ilustrują jej treść. Mając przekonanie, jak bardzo dzieci lubią to zadanie, zaproponowaliśmy chętnym przedszkolakom wspólne czytanie z rodzicami w domu. Poprosiliśmy, aby dzieciom podczas czytania towarzyszył ukochany pluszak. To był trafiony pomysł. Po przeczytaniu bajki, po zapoznaniu się z jej treścią, dzieci samodzielnie, a niektóre z pomocą rodziców, wykonały piękne prace plastyczne. Mamy nadzieję, że czytanie bajek, stanie się codziennym zwyczajem u wszystkich przedszkolaków, nieodzownym działaniem w każdym domowym zaciszu. Zapewne, „bajkowa galeria”, wszystkich do tego zachęci i przekona. Zapraszamy do zapoznania z nią.

Galeria od 2019