Blog

AKCJA „SKARPETKOWE WYZWANIE”

21 marca nie tylko witamy wiosnę, ale również obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

W tym dniu na znak solidarności z chorymi nasze przedszkolaki  wspólnie z rodzinami przyłączyły do akcji „skarpetkowe wyzwanie”. Założenie było takie, by ubrać skarpetki – śmieszne, kolorowe, długie czy krótkie. Okazało się, że nasze skarpetki miały przeróżne wzory – paski, kropki i, co istotne, nie były ubierane parami!

W ten sposób wysłaliśmy sygnał, że akceptujemy odmienność, że stanowimy jedność, że Jesteśmy z osobami  z Zespołem Downa. Wszyscy Jesteśmy po porostu ludźmi! Charakter tego gestu, był wyjątkowy – ciepły, rodzinny – a zaangażowanie się w akcję wpłynęło zapewne na kształtowanie właściwych postaw społecznych.

21 marca, to piękny dzień skarpet nie do pary! Zapraszamy do przedszkolnej kolorowej galerii.

Galeria od 2019