Blog

„W krainie króla lwa”-spektakl w Wolsztynie

Obcowanie ze sztuką to sama przyjemność. Nasze przedszkolaki lubią przedstawienia teatralne – zarówno ,te które odbywają się w przedszkolu, jak i te, które organizowane są poza przedszkolem – na przykład, w Domu Kultury w Wolsztynie. Tym razem był to wyjazd autokarem właśnie do Wolsztyna. Dzieci oglądały spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

Któż z nas nie zna pięknej, filmowej opowieści o małym, ciekawym świata lwiątku, który – za sprawą swego przebiegłego stryja – musi opuścić lwią ziemię i udać  się na wygnanie?! Podczas pełnej przygód podróży, nasz dzielny bohater poznaje swoje miejsce w „wielkim kręgu życia”, zaskarbia sobie nowych towarzyszy, zyskuje przyjaźń i pokonuje wiele przeszkód, by w końcu zmienić się w króla zwierząt. To była niezwykle wzruszająca historia oparta na motywach filmu i wywołała ogromne emocje wśród przedszkolnej widowni. Niektórzy zastygli w bezruchu, inni otwierali usta ze zdziwienia, a jeszcze inni wycierali oczy bo w nich  się zakręciła. Sztuka przedstawiona na scenie opowiedziana została za pomocą egzotycznych kostiumów i profesjonalnych masek. Wykorzystano w niej pulsujące, etniczne rytmy, co przeniosło małego widza do barwnego świata afrykańskiej sawanny. Niepowtarzalnego wymiaru widowiska dopełniły żywiołowo wykonane piosenki połączone z precyzyjną choreografią. To wszystko wzbogaciło teatralną inscenizację na tyle, by dostarczyć przedszkolakom niezapomnianych wzruszeń. 

Galeria od 2019