Blog

Światowy Dzień Radia

W minionym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Radia. W przedszkolu postanowiliśmy przybliżyć temat dzieciom, a zarazem sprawdzić ich wiedzę dotycząca mediów. Nauczyciele wykorzystali podczas prowadzonych zajęć wiele ciekawych kreatywnych pomocy, ale przede wszystkim, w tym dniu dominował odbiornik radiowy. Dzieci miały możliwość słuchania audycji radiowych emitowanych w radio, wypowiadania się na temat pracy „radiowca” oraz udziału w zabawach i warsztatach plastycznych. Okazuje się, że radio nie jest naszym maluchom obce – potrafią wymienić różne stacje – rozgłośnie radiowe. Najczęściej wymieniają Radio Elka, Radio Eska, Radio RMF czy Radio ZET. Mają świadomość, że praca w radiu, różni się od pracy w telewizji. W swoich wypowiedziach podkreśliły, że dziennikarz radiowy nie jest widoczny, a kiedy prowadzi audycję słyszymy tylko jego głos. Najchętniej słuchają w radiu muzyki, a rodzice czekają na wiadomości. Warto nadmienić, że nasze starsze przedszkolaki były już na wycieczce w radiu Elka i miały możliwość poznać pracę dziennikarzy oraz studio nagrań. Występowały tez na antenie radiowej i przypomniały, że był to dla nich stres i ogromne przeżycie. Podsumowały temat, ze praca w radio jest bardzo ciekawa, ale i bardzo odpowiedzialna. Pozdrawiamy wszystkich pracujących w radiu, zwłaszcza w Radiu Elka, które niedawno odwiedziliśmy.

Galeria od 2019