Blog

Na folkowo, na ludowo dla Babci i Dziadka!

Święto babci i dziadka – to wyjątkowy czas, to niezwykle ciepła i serdeczna uroczystość pełna głębokich wzruszeń…

Dlaczego? Bo to ludzie wyjątkowi, niepowtarzalni, uczynni, cierpliwi i prawdziwi przyjaciele…

Babcia – niezwykle urodziwa i zadbana, wciąż od rana roześmiana, chętnie wnukiem się zajmuje – głaszcze, przytula, a potem obiad mu gotuje..

Dziadek – mężczyzna mądry, silny i doświadczony, stoi u boku babci – swojej żony- dla wnuków zawsze czas znajduje i chętnie razem z nimi z klocków zamek zbuduje; 

Takie słowa wybrzmiały podczas święta wyjątkowego i niezwykle sympatycznego! Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowaliśmy spotkanie na folkowo, na ludowo, przy aromatycznej herbatce z pomarańczami, malinami i goździkami oraz pysznych pączkach. Przedszkolaki zaprezentowały się w wyjątkowym repertuarze i  w niepowtarzalnej scenerii. Były wiersze, tańce i przyśpiewki. Okazało się, że goście świetnie znali repertuar i poradzili sobie bez problemu, wspomagając się przygotowanymi śpiewnikami. Szła dzieweczka, Upływa szybko życie, Hej sokoły – to tylko niektóre z utworów śpiewanych podczas uroczystości. Atmosfera była niepowtarzalna. Padło wiele ciepłych słów wypowiadanych w formie życzeń dla zaproszonych Babci i Dziadków. Nie zabrakło też na widowni przedstawicieli władz naszej gminy. Wójt Gminy Przemęt – Pan Janusz Frąckowiak oraz Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Elżbieta Wita również  złożyli gościom serdeczne życzenia z okazji Ich Święta. Przedszkolaki uwieńczyły uroczystość głośnym Sto Lat oraz petardami w kształcie serduszek. Dziękujemy za możliwość skorzystania z sali wiejskiej – było przestronnie, wygodnie i przede wszystkim, było miejsce dla wszystkich gości. Dziękujemy Babciu i Dziadku, że Was mamy!

Galeria od 2019