Blog

Konkurs „Przedszkolaki Ratują Świat”

W minionym miesiącu, wzięliśmy udział w konkursie pt. „Przedszkolaki Ratują Świat”, o którym dowiedzieliśmy się za pośrednictwem Urzędu Gminy Przemęt. Konkurs był propozycją Pana Mateusza Rodzenia – pomysłodawcy akcji Przedszkolaki Ratują Świat i polegał na wykonaniu pracy plastycznej. Tematem pracy był pomysł na wyobrażenie sobie postaci super przedszkolaków, którymi są Franio i Hania. To właśnie oni będą tytułowymi bohaterami książki – podręcznika Zdrowego Przedszkolaka. Prace wykonały dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej – „Motylki”. Zmotywowane przedszkolaki w sposób bardzo kreatywny wyraziły swoje pomysły. Okazało się, że Franio i Hania to bardzo pogodne i barwne postacie. Warto było zaangażować się w działania plastyczne, ponieważ zwyciężyliśmy! Nasze przedszkole wygrało główną nagrodę – zamieszczenie ilustracji wykonanej przez Tosię na okładce podręcznika Zdrowego Przedszkolaka. Dwie inne prace, wykonane przez Marysię i Michasię, będą zamieszczone wewnątrz książki. Tacy mali, a tacy wielcy! Mamy nadzieję, że otrzymamy podręczniki, kiedy zostaną już wydane. Dbamy o zdrowie i promujemy zdrowy styl życia, w każdym tego słowa znaczeniu. Dziękujemy autorom konkursu – Panu Mateuszowi i Panu Łukaszowi – za wspaniałą zabawę i świetny pomysł! Galeria od 2019