Blog

Dzień Kota obchodzimy i w koty się zmienimy

Co roku, dnia 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto, mające podkreślić znaczenie tego zwierzaka w życiu człowieka.  W tym dniu, w przedszkolu zamiast dzieci, pojawiały się niemalże, same „koty”. Wyjątkowa okazja i wyjątkowe święto. Przebrane przedszkolaki przypominające małe i duże koty, pluszowe maskotki kotów, książki i gazety o kotach, ale i piosenki czy zabawy ruchowe. Któż z nas nie lubi zwierząt?! – przecież to nasi przyjaciele. Dzień Kota to wyjątkowa okazja, by przypomnieć o szacunku i niesieniu pomocy zwierzętom. Dzieci mają świadomość, że jest sporo kotów bezdomnych, opuszczonych, błąkających się po świecie…Znają losy kotów w literatury dziecięcej, a wiele z nich ma w swoich domowych gospodarstwach żywe koty. Poprzez takie święta i omawianą tematykę wyrabiamy u dzieci umiłowanie do świata zwierząt, uczymy wrażliwości i tolerancji, opiekuńczości konieczności pomagania. Warsztaty plastyczne zachęciły dzieci do aktywności, pobudziły zmysły i wyobraźnię. Szeroka gama technik plastycznych świadczy natomiast, o ogromnej kreatywności nauczycieli. Galeria prac dziecięcych jest wyznacznikiem – przedszkolaki koty znają i kochają!    

Galeria od 2019