Blog

Zajęcia edukacyjne z robotyki !

Znalezione obrazy dla zapytania zajęcia z robotyki dla przedszkolakówW minionym tygodniu odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z robotyki. Uczestniczyły w nich dzieci z grupy „Motylki”. Była to nagroda zdobyta przez starszaków w konkursie – plebiscycie – ogłoszonym w miesiącu październiku. Zajęcia edukacyjne z robotyki to nowatorska metoda przekazywania wiedzy. To przede wszystkim aktywność, kreatywność, logiczne myślenie, działanie i zaangażowanie. Podczas zajęć dzieci miały możliwość oglądania działań instruktorów, ale i konstruowania z klocków lego  – np. samolotu, który kręci śmigłem. Poznały zasady i etapy programowania i  budowania robotów z klocków. Dowiedziały się także, co to jest przekładnia mechaniczna. To były warsztaty w nowym wymiarze – klocki lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia. To także możliwość integracji i współpracy w grupie, nauka pracy w parach, ale i umiejętność  budowania relacji partnerskich, rówieśniczych. Zajęcia z robotyki to doskonały czas na spędzanie czasu, na rozwijanie zainteresowań i pasji. Te wyjątkowe działania dostarczyły starszakom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń.  Warto było! Przedszkolaki były zachwycone i nie chciały kończyć zabawy z klockami. Zapewne, będzie trzeba te zajęcia powtórzyć. Galeria od 2019