Blog

Przedstawienie dla rodziców – Jasełka inaczej niż zwykle…

Hej, pasterze przybywajcie, Panu cześć składajcie!

Niewątpliwie, okres Bożego Narodzenia jest wyjątkowy, pełen radości, refleksji, serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżywaniu tego czasu pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka –  widowisko, którego treścią jest historia Narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w grupie najmłodszej „Jeżyki” trwały wiele dni. Dzieci z dużym zaangażowaniem podjęły działania i wdrożyły się w swoje role. Chętnie uczyły się także kolęd. Przedstawienie obejrzeli rodzice maluszków, a także zaproszeni goście. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i  bożonarodzeniowa dekoracja sali.  Przedszkolaki na moment zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, górali, pasterzy, owieczki i królów. Nasi mali artyści z dużym przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności, śpiewali kolędy. Należą im się wielkie brawa za odwagę i wspaniały występ, poprze który stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Warto dodać, że Jasełka dla maluszków to nie jest wcale prosta sprawa. Ważną rolę odgrywa scenariusz przygotowany przez nauczyciela na miarę możliwości dzieci. Ten, był przemyślany i wyjątkowy – muzyka, ruch, taniec, gesty zastąpiły słowo mówione. To była podniosła chwila, utrwalająca dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale przede wszystkim wzmacniająca ciepłe i  serdeczne relacje między dorosłymi i dziećmi. Podziękowania składamy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu przedstawienia oraz za liczny udział w nim. Dziękujemy za wspólny czas!