Blog

Spotkanie biblioteczne czyli książka moim przyjacielem

Dwie grupy starszych przedszkolaków tj. „Jeżyki” i „Motylki” brały udział w wyjątkowym spotkaniu, którego głównym bohaterem był duży Pluszowy Miś. Dzieci spotkały się z nim w Bibliotece w Buczu, gdzie miały możliwość zabawy, ale i słuchania bajek czytanych przez „panią misiową”.  To ciekawe spotkanie z lubianym bohaterem książek zorganizowane zostało przez bibliotekę, za co serdecznie dziękujemy.  Możliwość uczestnictwa w takich kreatywnych zajęciach z wykorzystaniem bajek to ogromna przyjemność, ale także obcowanie z literaturą, co wzbogaca wiedzę, słownictwo, ale i daje wiele doznań związanych ze sztuką. Przedszkolaki bardzo lubią przychodzić do biblioteki, bo wiedzą, że oprócz wielu ciekawych książek, czeka tam na nie miła i ciepła atmosfera oraz wyjątkowe zajęcia. Tym razem również tak było!

Warto dodać, że dzieci z grupy „Motylki”, od września br.  uczestniczą w ogólnopolskim projekcie ”Mała książka – wielki człowiek” – każdy przedszkolak otrzymał  Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Korzystając z każdej okazji przedszkolaki chętnie wypożyczają książki! Pani Joli z naszej biblioteki bardzo dziękujemy za zaangażowanie na rzecz przedszkola i współpracę. Galeria od 2019