Blog

Podziel się dobrem…-koncert bożonarodzeniowy!

„Podziel się dobrem, które masz w sobie, które masz w swoim sercu…”– to myśl przewodnia koncertu bożonarodzeniowego zorganizowanego w minioną niedzielę na sali wiejskiej w Buczu. To wyjątkowe popołudnie wprowadziło wszystkich w magiczny, przedświąteczny czas. Scenografia, gra świateł, szeroka gama utworów muzycznych o zróżnicowanym charakterze, ale i prezentacje artystyczne przedszkolaków sprawiły, że przeżycia były ogromne. Licznie zgromadzona widownia biła gromkie  brawa, nuciła kolędy i poruszała się z lekka do taktów świątecznych melodii. Maluchy w swoich wyjątkowych strojach zachwycały niemalże w każdym calu, w każdej odsłonie – począwszy od aniołów, pasterzy, śnieżynek, a kończąc na owieczkach czy diabełkach… Wiele różnych, barwnych postaci pojawiło się na scenie. Nie zabrakło wśród zebranych na widowni rodziców przedszkolaków, znajomych, przyjaciół naszego przedszkola. Byli przedstawiciele Gminy Przemęt – Zastępca Wójta Pan Waldemar Kalitka,  przedstawiciele OSP w Buczu, Koła Emerytów i Rencistów, Kołą Gospodyń Wiejskich oraz sołtysi okolicznych wsi – również sołtys Bucza Pan Bartosz Frydryszak. Z zaproszenia skorzystał także Proboszcz Parafii w Buczu. Podczas widowiska można było również skosztować pysznego ciasta i rozgrzać się aromatyczną kawą. Do stoiska kiermaszowego zapraszali rodzice, którzy własnoręcznie wraz z pracownikami przedszkola przygotowali wiele pomysłowych stroików i ozdób świątecznych. Nie zabrakło też nieznajomego gościa – Mikołaj przybył do wszystkich z worem pełnym słodkości. Wśród zebranych gości rozdawane były opłatki – symbol wiary i nadziei, a przede wszystkim dobra. Nasze dobro popłynęło na całą Gminę Przemęt. Kolędy rozbrzmiewały radośnie, a życzenia kierowane były do wszystkich: Dzielmy się dobrem nie tylko na święta! Bądźmy dla siebie zawsze! Dochód z rozprowadzonych przez radę rodziców cegiełek przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla osób starszych i samotnych potrzebujących wsparcia i pomocy. Zakupione zostaną również zabawki i pomoce dydaktyczne dla przedszkola.

Za współorganizację tego magicznego spotkania kierujemy serdeczne podziękowania pod adresem Rodziców przedszkolaków!!! Za użyczenie sali dziękujemy Sołtysowi Bucza. Pani Patrycji Wita składamy podziękowania za  zaangażowanie w przygotowanie przepięknych dekoracji. Podziękowania należą się  także dyrektorowi oraz pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej w Buczu za użyczenie i transport ławek. Wszystkim zebranym dziękujemy za przybycie. Dodam, że były z nami media – Telewizji Leszno mówimy głośno DZIĘKUJEMY.

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI! DZIĘKUJEMY ZA DOBRE SERCE!