Blog

„Szkoła do hymnu”-przedszkolna akademia dla Niepodległej

Znalezione obrazy dla zapytania święto niepodległości

W miniony piątek, tj. 8 listopada uczestniczyliśmy w akcji MEN pod hasłem „Szkoła do hymnu”. Nasze przedszkole, jako placówka wychowawczo – edukacyjna dla najmłodszych, zorganizowało w tym dniu akademię  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Zarówno maluszki, jak i starszacy chcieli uczcić 11 listopada, a tym samym oddać hołd wszystkim, którzy poświęcili swe życie w walce o niepodległość naszego kraju. „Jestem Polką, a ty  Polakiem”– tak brzmiały słowa piosenki, którą śpiewali przedszkolacy ubrani odświętnie z elementami barw narodowych. Biel i czerwień dominowała tego dnia – chusty, pompony, wstążki, balony, kwiaty i kotyliony – nie zabrakło niczego. To był niepowtarzalny dzień! To było prawdziwe święto! Z ogromnym zaciekawieniem dzieci obejrzały film, następnie zaprezentowały się w występach artystycznych, a na koniec odśpiewały hymn państwowy – wszystkie 4 zwrotki. Powaga, skupienie, refleksja towarzyszyły nam tego dnia, ale i radość, że żyjemy w wolnym kraju. Po akademii, uroczystym korowodem udaliśmy się na spacer po okolicy, by pokazać naszą przynależność do OJCZYZNY. JESTEŚMY POLAKAMI! Niech żyje Niepodległa!  Galeria od 2019

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fvimeo.com%2F376273897%2Fec253eec05%3Ffbclid%3DIwAR0OLLC3cEAIapfp63BF97Xa1VdlpVCIPNnIZDI7kYZRr71mG1rQyYCPa8E&h=AT0Fp4MFMMng69TRYLOsXF0J2suUYAfXzamOgv4nAxLl2P7FLDx4QKSBDsc4XNeQNp5ANiYgKVMQHvxc3kSdxs8ZcJB0pQCFWX7Yae_mT7F7dkwWtk2c9CwKwcOClYkCvO–