Blog

Warsztaty kulinarne w „Pizzerii Mafia” w Lesznie!

Kto z nas nie lubi pizzy..?! Większość dzieci mówi, że pizza, zwłaszcza ta, na której są pomidory, papryka, ser – to prawdziwy przysmak! Przedszkolaki z dwóch starszych grup – Motylki i Biedronki – miały okazję uczestniczyć w nieodpłatnych warsztatach kulinarnych pod hasłem „Robimy Pizzę”. Na zaproszenie Pizzerii Mafia z Leszna,  przedszkolaki udały się autokarem na wycieczkę o walorach „kulinarnych”. Pracownicy Pizzerii przyjęli grupę przedszkolaków w sposób bardzo ciepły i serdeczny. Na miejscu wszystko było już przygotowane i perfekcyjnie zorganizowane. Zajęcia – warsztaty – były przeprowadzone w sposób niezwykle profesjonalny, z uwzględnieniem możliwości i potrzeb dzieci. Najpierw, mogły one uważnie obserwować jak krok po kroku powstaje pizza, a następnie już same, pod okiem kucharzy i pracowników dobierały swoje ulubione składniki, komponując tym samym swoją własną pizzę. Zdziwione były, że trzeba do tego tak dużo siły i zaangażowania. Na sam koniec oczywiście, była degustacja przygotowanego własnoręcznie specjału. Było pysznie ! Ponadto, w pizzerii działy się inne niesamowite rzeczy – pracownicy opowiadali o pracy w pizzerii, o nazwach pizzy, o sposobie dobierania i o różnorodności składników -pieczarki, brokuły, kukurydza, papryka, ogórki, oliwki, pomidory, szynka… Niespodzianką okazały się być także zadania do wykonania – rozpoznawanie i kolorowanie na kartach pracy poszczególnych składników. Zaskoczeniem tez były Certyfikaty Małego Kuchcika, które otrzymały wszystkie dzieci! To był super dzień – powtarzały przedszkolaki miedzy sobą. Dziękujemy Pizzerii Mafia za wspaniałe przyjęcie, za pyszne soki, za warsztaty i poświęcony czas! Dziękujemy, że zechcieliście podzielić się z nami Waszym doświadczeniem, że postawiliście na naszą samodzielność! Dzięki Wam przygotowaliśmy najlepszą pizzę na świecie!Galeria od 2019