Blog

Konkurs Bricks 4 Kidz! Tacy mali – a tacy wielcy!

To było czyste szaleństwo!

A wszystko zaczęło się tak niewinnie…Pani Angelika – mama jednego z naszych wychowanków – Olafa, z grupy „Motylki” -zaproponowała udział w konkursie. Oczywiście, chętni do podejmowania wszelkich nowych wyzwań, wyraziliśmy chęć udziału. Konkurs został ogłoszony przez Centrum Kreatywności Bricks 4 Kidz i skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z powiatu wolsztyńskiego i grodziskiego. Zabawa polegała na zgłoszeniu poprzez stronę internetową klasy szkolnej lub grupy przedszkolnej z konkretnej placówki. Pod zgłoszeniem z kolei, trzeba było zbierać polubienia – im większa liczba polubień, tym większa szansa na wygraną i nagrodę… Warto wyjaśnić, że Bricks 4 Kidz, to  po prostu Klocki Dla Dzieci, to amerykański pomysł i sprawdzona metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci, podczas których uczą się, budują i bawią za pomocą uwielbianych niemalże przez wszystkich, klocków LEGO. Do konkursu zgłosiła nas właśnie mama Olafa. Dzięki Niej, braliśmy udział w tej wyśmienitej zabawie, która trwała do 31.10.2019 r. do godz.8.00. Zgłoszono wiele szkół i przedszkoli. Każda placówka zbierała polubienia. Szybko znaleźliśmy się w czołówce.  Razem z nami, trafiło tam Przedszkole nr 1 „Tęczowa  Lokomotywa” z Wolsztyna. Szanse były wyrównane – w jednej chwili my prowadziliśmy, a już za chwilę spadaliśmy w dół. Napięcie rosło z każdą minutą. Dzieci również dopingowały i przekonywały wszystkich dookoła, że warto na nas oddać głos. W zabawę, poprzez wychowawcę grupy tj. Panią Paulinę, zaangażowali się pracownicy przedszkola, rodzice przedszkolaków, zaprzyjaźnione osoby i instytucje działające w środowisku, organ prowadzący, znajomi, przyjaciele – wszyscy Ci, którzy nam kibicują, którym nie są obce emocje dzieci- zadowolenie, radość i uśmiech. W napięciu oczekiwaliśmy na wyniki, po jakże trudnej, nieprzespanej ostatniej nocy – każdy jeszcze próbował  przekonywać, że warto polubić nasz komentarz… Grupa „Motylki” z Przedszkola w Buczu jest przecież tego warta! Wreszcie, godzina 8.00. i … Emocje wzięły górę – głośne rozmowy w grupach przedszkolnych, dyskusje wśród najmłodszych…,a potem wiadomość, że WYGRALIŚMY! To była wielka radość, to były uśmiechy, ale i łzy szczęścia. Warto było! Na swoim koncie odnotowaliśmy ponad 1000 polubień! Dodam, że była to zdrowa rywalizacja. Przedszkole „Tęczowa Lokomotywa”, które walczyło do końca, także zostało nagrodzone. Oni także odnieśli zwycięstwo. Brawa dla nich i gratulacje! Teraz czekamy na nagrodę – WARSZTATY Z  ROBOTYKI dla całej grupy przedszkolnej.  DZIĘKUJEMY PANI ANGELIKO! WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W TĘ WYJĄTKOWĄ ZABAWĘ, RÓWNIEŻ MÓWIMY GŁOŚNO DZIĘKUJEMY ! DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!  RAZEM MOŻNA WIĘCEJ I LEPIEJ!  RAZEM JESTEŚMY WIELCY!