Blog

„Leżakowanie” – odpoczynek, relaks, przyjemność..

Leżakowanie jest szczególnie ważne dla najmłodszego dziecka, które przebywa w przedszkolu nawet 9 godzin. Nie oznacza ono spania, ale odpoczynek, czas na zregenerowanie sił. Zajęcia w przedszkolu odbywają się wg określonego harmonogramu, często są intensywne, zróżnicowane i przeplatane zabawą, a niejednokrotnie towarzyszy im także hałas, zatem ważne jest by znaleźć czas na odpoczynek. Dobrze przemyślany i zorganizowany dzień, pełen wrażeń, emocji, wspólnych zabaw sprawia, iż relaks w odpowiednich warunkach jest bardzo wskazany. W atmosferze spokoju i wyciszenia, przy dźwiękach kołysanek czy muzyki relaksacyjnej miło jest „poleżakować”. Wystarczy ciepły kocyk i poduszka, może ciekawa bajka, kolorowa książeczka, by trochę odpocząć i nabrać sił do nowych działań. Sami przekonaliśmy się o tym w naszym przedszkolu. Maluszki bardzo chętnie korzystają z krótkiego leżakowania, na które wcale nie trzeba ich namawiać! To przecież chwila oddechu w natłoku przyjemnych przedszkolnych zdarzeń.