Blog

Spotkanie z krawcową

Dnia 07.06.2019r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią projektantkę i krawcową Katarzynę Matiaszewską, która przybliżyła nam swoją pracę. Dzieci z grupy „Biedronki” zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Z zaciekawieniem obserwowały jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał. Pani Kasia z pomocą dzieci uszyła bluzę. Okazało się, że trzeba wykonać wiele czynności, aby powstały tak piękne rzeczy. Wszystkie dziewczynki tego dnia chciały rozpocząć pracę w takim zawodzie. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt pracy naszej krawcowej. Pani Kasia dla każdego przedszkolaka przygotowała niespodziankę w postaci własnoręcznie uszytej czapki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mamie Michała za spotkanie. Dla wszystkich taka lekcja była nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą.