Blog

SPRINTEM DO MARATONU

W piątek 24 maja 2019r nasze przedszkolaki po raz pierwszy wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Towarzyszyła nam piękna pogoda, na którą cierpliwie czekaliśmy. Wszystkie dzieci otrzymały numery startowe i z uśmiechem na twarzach wyruszyliśmy na linię startu. Przed rozpoczęciem konkurencji biegowej przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce, aby dobrze przygotować się do biegu. Wszystkie grupy kolejno ustawiały się na linii startu i pokonywały wytyczoną trasę. Każdy biegł we własnym, indywidualnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi. W tym czasie, pozostałe dzieci głośno dopingowały biegaczy i nagradzały koleżanki i kolegów brawami. Każdy startujący uczestnik pokonał wyznaczony dystans, dzięki czemu zdobył miano „Małego Maratończyka” i jako zwycięzca, został nagrodzony medalem.