Z GITARĄ I SOMBRERO ORAZ MUZYCZNE OLE!!!

Po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Lubuskiego Bura Koncertowego. Tym razem przedszkolacy poznali historię małego Pablo z dalekiego Meksyku. Zespół mariachi Los Amigos zapoznał przedszkolaków z tradycją, strojami, muzyką i oczywiście instrumentami, takimi jak: vihuela, gitarra, guitarron i skrzypce, które są charakterystyczne dla tego państwa. W trakcie całego koncertu wysłuchali wiele pięknych melodii związanych z folklorem meksykańskim tj „ Mexicana, mexicana” czy utwór znany na całym świecie „ La cucaracha”.Poznali również piękne stroje w których grają mariachi.  Na zakończenie wspaniałego koncertu muzycy zaprezentowali utwór „ La bamba”. Przedszkolacy dziękują za cudowny koncert.