Blog

WYCIECZKA DO CUKIERNI I URZĘDU GMINY PRZEMĘT

We wtorek 9 kwietnia przedszkolaki z grupy „Jeżyki” i „Wiewiórki” udały się na wycieczkę do Przemętu. Celem tej wycieczki była wizyta w cukierni p. Alicji Knop, gdzie dzieci zapoznały się z pracą cukiernika. Mogły zobaczyć jak wygląda cukiernia, jaki sprzęt i maszyny potrzebny jest do wypieków pysznych ciast i ciasteczek, których przedszkolaki mogły spróbować. Bardzo dziękujemy Paniom z cukierni za możliwość zwiedzenia ich miejsca pracy oraz zaciekawienie dzieci swoim zawodem.

Kolejnym celem naszej wycieczki była wizyta w Urzędzie Gminy Przemęt. Przedszkolaki spotkały się z Wójtem- Panem Januszem Frąckowiakiem oraz z Sekretarzem – Panem Grzegorzem Aryżem. Dzieci miały możliwość zobaczyć gabinet Pana Wójta oraz poszczególne biura Urzędu. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się , jak wygląda praca w Urzędzie, a niektórym przedszkolakom tak spodobała się ta praca, że postanowiły w przyszłości zostać Wójtem i Sekretarzem Gminy. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały cukierki i długopisy oraz zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.