Blog

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

We wtorek 2 kwietnia 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela policji. Przybyły na spotkanie mł. asp. Daniel Kudłaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie opowiedział dzieciom o swojej pracy, przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
a także przeprowadził pokaz prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni w miejscu oznakowanym pasami, jak i sterowanym sygnalizacją świetlną. Nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć z bliska nie tylko policyjny mundur, ale wiele narzędzi pracy policji. Dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe naszych ubrań dla bezpieczeństwa na drodze.
Pan Policjant przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat istniejących zagrożeń
i niebezpieczeństw podczas kontaktów z „obcymi”, jak też z groźnym psem.
Dzieci otrzymały wskazówki, jak należy postępować w takich sytuacjach.
W imieniu nauczycieli, rodziców i dzieci składamy Policji serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje, które mamy nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego bezpieczeństwa naszych wychowanków.