Blog

SPOTKANIE Z FRYZJERKĄ

Dnia 08 kwietnia do naszego przedszkola zawitała Pani Fryzjerka – ciocia Antosia. Pani Edyta przyniosła na spotkanie całą torbę ciekawych rzeczy, których używa na co dzień w swojej pracy. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały, jakie „skarby” znajdują się w tak pokaźnej torbie. Równie chętnie odgadywały, do czego dany przedmiot służy. Na stoliku pojawiły się m. in. prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, lokówka, pędzel do omiatania włosków, grzebienie, szczotki, wałki, a także głowy z perukami , na których dzieci mogły samodzielnie spróbować swoich fryzjerskich umiejętności. To zadanie wywołało wiele radości u przedszkolaków, dzieci bardzo chętnie wcieliły się w role fryzjera i w ruch poszły szczotki, grzebienie, wałki, gumki, spinki a także brokaty. Powstały nietuzinkowe fryzury, z których dzieci były bardzo zadowolone. Pani Edyta opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, zwróciła także uwagę dzieci na konieczność dbania o swoje włosy oraz wizyty u fryzjera, do czego zapraszała przedszkolaki. To było cenne spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki miały okazję zobaczyć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Edycie za chęć przybliżenia przedszkolakom swojego zawodu oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej. Zapraszamy do galerii..