Blog

TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH W PRZEDSZKOLU

W ostatnim tygodniu lutego nasze przedszkole realizowało Projekt Ogólnopolski –„Tydzień bajek polskich”. Podczas trwania projektu, dzieci codziennie poznawały kultowe postacie z polskich dobranocek, które jeszcze nie tak dawno oglądali rodzice i dziadkowie przedszkolaków. Tydzień bajek rozpoczęliśmy od „Reksia”, dzieci poznały funkcję jakie może pełnić pies, a także uzupełniły swoje wiadomość odnośnie właściwego zachowania w kontaktach z psami.             W kolejnym dniu omawialiśmy postać „Misia Uszatka”, w tym dniu dzieci przygotowywały misiowe kanapeczki, a w ranku wspólnie z misiem gimnastykowały się. W środę wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby razem obejrzeć bajkę „Bolek i Lolek- Bolący Ząb”. Bohaterowie bajki wywołali mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci. Przedszkolaki poznały również zabawy i gry podwórkowe m.in. „Klasy”, „Detektyw”. W czwartek dzieci poznały ostatniego bohatera – „Koziołka Matołka”. Dzieci przygotowały dla Koziołka trasę z Bucza do Pacanowa, poznały również znaczenie powiedzenia „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”. Na zakończenie projektu dzieci rozwiązywały Quiz o bajkach, a w każdej grupie powstała nowa bajka, wymyślona i zilustrowana przez dzieci. Projekt i jego bohaterowie był inspiracją do wielu prac plastycznych, które przedszkolaki wykonały z wielką ochotą. Przez cały tydzień dzieci słuchały i oglądały polskie bajki, a w kąciku czytelniczym pojawiły się również pozycje tj. Reksio czy Bolek i Lolek. Udział w projekcie był fajną przygodą, która wzbogaciła wiadomości dzieci dotyczące polskich bajek, jak również był świetną zabawą. Jako podsumowanie całego projektu w przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny pt.” Mój bohater z polskich bajek”, serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków do udziału.