Blog

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. To ważne wydarzenie w naszym przedszkolu miało miejsce 25 października 2018 r. W tym dniu 34 dzieci uroczyście zostało przyjętych do grona przedszkolaków Przedszkola w Buczu. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grupy „Wiewiórki”, a następnie z grup „Biedronki”, „Motylki” i „Jeżyki”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki otrzymując od rodziców i całej społeczności przedszkolnej gromkie brawa. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego przy pomocy „czarodziejskiej kredki” dokonała Pani Dyrektor Melania Wysocka. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.