Blog

„Małe śledztwo w wielkiej sprawie” – przedstawienie lalkowe

W środę 24 października w przedszkolu gościliśmy przedstawienie lalkowe pt. „Małe śledztwo w wielkiej sprawie” Spektakl trwał około 40 minut i jego tematyka dotyczyła segregacji odpadów komunalnych z uwzględnieniem szeroko pojętej ochrony środowiska. Przedstawienie skierowane było dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych. Projekt realizowany był we wszystkich placówkach oświatowych z terenu gmin Wolsztyn, Siedlec i Przemęt, za pośrednictwem Związku Międzygminnego „Obra” w ramach realizacji programu edukacyjnego pn.”Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną dla mieszkańców ZM „Obra” przy współudziale „pracowni Za Piecem Ryszarda Muzyczuka” z Wolsztyna. Dziękujemy bardzo serdecznie za możliwość obejrzenia tak wspaniałego i ciekawego przedstawienia dla dzieci, które w zabawny i aktorski sposób wyjaśniło najtrudniejsze zagadnienia dotyczące segregacji odpadów i recyklingu. Mamy nadzieję, że tak wspaniała akcja przyczyni się do dbania o nasze środowisko i poszerzy wiadomości najmłodszych o ekologii.