Blog

JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. W sali „Jeżyków”, powstał kącik jesienny, w którym zgromadziliśmy dary jesieni przyniesione przez dzieci. Z owoców przedszkolaki przygotowały zapasy na zimę – kompoty, a pozostałe owoce i warzywa wykorzystaliśmy do degustacji, przy okazji bawiąc się w rozpoznawanie smaków i zapachów. Nie zabrakło też prac plastycznych, które przedszkolaki uwielbiają. Gruszki z plastikowych butelek, to nasz jesienny hit, który pięknie ozdobił szatnie, a także zwrócił uwagę dzieci na ważną sprawę, jaką jest recykling i segregacja śmieci. Powstały też jesienne drzewka z przypraw i bakalii, oraz z liści zebranych podczas spacerów. Do zabaw plastycznych wykorzystaliśmy również, masę solną i plastelinę. Natomiast kasztany i żołędzie stanowiły świetny materiał do zabaw matematycznych i gier. Przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarby, ale również z niecierpliwością czekają na kolejną porę roku.

Wiewiórki na grzybobraniu

W środę 7 listopada grupa Wiewiórek wybrała się na wycieczkę do lasu na grzybobranie. Była to wspaniała okazja na poznanie najbliższego otoczenia przedszkola. Wyprawa do lasu okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem dla najmłodszych przedszkolaków. Nauczyliśmy się właściwego zachowania w lesie, poznaliśmy wiele roślin i drzew. Panie nauczyły dzieci rozpoznawać grzyby jadalne od trujących. Z wycieczki wróciliśmy radośni, wypoczęci, dotlenieni świeżym powietrzem i z koszykiem pełnym darów lasu: grzyby, mech, szyszki, liście, patyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

W czwartek 15 listopada grupa „Jeżyki”, udała się do biblioteki w Buczu na spotkanie pt.: „Opowieści Trzech Pomarańczy – Kolumbia”. Spotkanie to, było wyjątkowe, pełne humoru i uśmiechu. Prowadzący spotkanie – Pan Walter i Pani Aneta w humorystyczny sposób opowiedzieli historie prosto z Kolumbii, inspirowane tradycyjnymi opowieściami oraz współczesną literaturą dla dzieci. „Jeżyki” w doskonałym humorze powróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy Pani Joli za możliwość uczestniczenia w tym miłym spotkaniu. Zapraszamy do galerii…

DZIEŃ JEŻA 13 listopada przedszkolaki z grupy „Jeżyki” obchodziły Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. W sali od rana na dzieci czekał jeż, którego nazwaliśmy „Kolczatek”. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania H. Bechlerowej pt.:„Jak Kolczatek szukał mieszkania”, a następnie brały udział w zabawach z jeżami w roli głównej. Z tej okazji wykonaliśmy też jeże z kolorowej masy solnej. Na zakończenie dzieci otrzymały miłą niespodziankę, którą przygotowali rodzice, a był nią pyszny tort w kształcie jeża. Ten dzień spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.