Blog

Jak minął naszym przedszkolakom pierwszy miesiąc……..

             Wypoczęci i pełni energii wróciliśmy do przedszkola, aby wspólnie podejmować nowe wyzwania. Pierwszym takim wyzwaniem był Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodziliśmy w poniedziałek 17 września. Przedszkolaki po raz pierwszy przystąpiły do obchodów tego święta i trzeba przyznać, że przygotowały się wzorowo. Tego dnia wszyscy mieli na sobie ubrania lub jego elementy w kropki. Świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania i obejrzenia filmu o Vashti. Historia małej dziewczynki pokazała dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy swoich mocnych stron, pamiętając o tym, że każdy z nas jest inny i posiada inne zdolności. W tym dniu nie brakowało też zabaw i gier. Dzieci przeliczały i segregowały kropki a nasze gazetki wzbogaciły się o piękne kropkowe prace.

           Dnia 20 września w przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania dla każdej z grup.
W tym dniu na przedszkolaków czekało mnóstwo niespodzianek. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Tego dnia wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Po emocjonującej zabawie dla każdej z grup czekał słodki poczęstunek. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu medal Super Przedszkolaka.

           W poniedziałek 24 września powitaliśmy Panią Jesień. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola w jesiennych barwach, a cały strój uzupełniał liść na głowie. Dzieci udały się do grupy Jeżyków na jesienny bal, podczas którego odwiedził nas wyjątkowy gość- PANI JESIEŃ. Na balu przygotowano wiele konkursów i zabaw przy muzyce.

           W poniedziałek 1 października w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki obdarowały chłopców dekoracyjnymi krawatami i słodką niespodzianką. W każdej grupie dziewczynki zaśpiewały chłopcom gromkie „ Sto lat” .                Zapraszamy do galerii…..