Blog

Jeżyki w bibliotece

Pod koniec września grupa „Jeżyki” odbyła swoją pierwszą w tym roku wizytę w bibliotece w Buczu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego przeczytania książki H. Tulleta pt.: „Naciśnij mnie”, która bardzo zaciekawiła wszystkie dzieci. Każdy miał możliwość „naciśnięcia” kropki w książce, która dzięki temu zmieniała kolor, wielkość, ilość lub ułożenie na następnych stronach. Pani Jola pokazała dzieciom, że książki nie służą tylko do czytania bajek, ale również mogą sprawić, że przekładając w nich strony będziemy się przy tym dobrze bawić i z zainteresowaniem czekać, co wydarzy się dalej. Następnie w świetnych nastrojach przedszkolaki przystąpiły do pracy przy stoliczkach. Z pełnym zaangażowaniem dzieci wykonały piękne jeże, które ozdobiły korytarz biblioteki. Na zakończenie dzieci wspólnie wypożyczyły książki, które zabraliśmy do przedszkola.