Blog

Jeżyki i Wiewiórki w „Krainie Smaków”

            W środę 20 czerwca 2018 r. dwie najmłodsze grupy z przedszkola – Jeżyki i Wiewiórki, udały się na wycieczkę do „Krainy Smaków” w Boszkowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których poznały tajniki powstawania lodów, a następnie deserów. Każdy samodzielnie dekorował swój deser wybranymi przez siebie dodatkami, który następnie z wielkim apetytem zjadał. Po pysznym deserze, nastąpił czas na wspólna zabawę przy muzyce. Kolejną atrakcją tej wycieczki było zapoznanie z procesem powstawania pizzy, każdy przedszkolak otrzymał fartuszek, czepek i wałek. Dzieci wystrojone jak kucharze rozpoczęły zabawę z wyrabianiem ciasta. Kiedy pizza była już gotowa wszystkie dzieci przystąpiły do degustacji. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki mogły poszaleć w „ Małpim gaju”, a chętnym dzieciom panie pomalowały buźki. Przedszkolaki zadowolone i nasycone pysznościami powróciły do przedszkola.