Blog

Wizyta w sklepie spożywczym

22 maja dzieci z grup „Wiewiórki” i „Motylki” wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego. Wizyta związana była z tygodniowym tematem pracy „Znamy różne zawody”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę ekspedientki, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta w sklepie była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu. Wycieczka zainspirowała przedszkolaków do podjęcia zabaw w „Sklep” w naszym kąciku tematycznym.

Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci jabłek, które skosztowaliśmy po powrocie do przedszkola. Ponadto dzieci otrzymały pyszne cukierki, za które wszyscy z radością podziękowali.

Serdecznie dziękujemy paniom ekspedientkom, które przyjęły nas z dużą sympatią i serdecznością.